Kahraman Rehberi

Mobile Legends Estes Oynanış, İtem ve Amblem Rehberi 2020

Sizde Mobile Legends’ta Estes mainlemek istiyorsanız, globale çıkmak istiyorsanız bu rehber tam size göre. Profesyonel oyuncuların hazırladığı bu Mobile Legends Estes oynanış, item ve amblem rehberi ile Mistiğe doğru hızlıca yükseleceksiniz. Hadi gelin main heromuzu yakından tanıyalım. Unutmayın ki Mobile Legends Estes kahramanınızın item dizilişi, amblemi ve oynanışı kadar kahramanımızın pasifleri, skill kombolarıda önemlidir. Bunları bilmiyor musunuz ? Merak etmeyin en ince detayına kadar bu yazımızda Mobile Legends Estes kahramanının detaylarını bulabileceksiniz.

Kim ulan?! Bu Mobile Legends Estes Karakteri

Mobile Legends Estes

Böyle dediğinizi duyar gibiyim.. Estes’in hikayesi şöyle ; Kısaca Estes kardeşimiz Moonlake’in batısında Elflerin atalarının doğduğu ve bugün Ay Elf’lerinin yaşadıkları yerde efsanevi Zümrüt Yeşili Ormanı bulunur. Bütün Elf kralları bizim Estes reis gibi bu ormanın merkezinde ki ağaçtan doğmuşlardır. Yani Estes’in babası bir ağaç. Bu sizi kahramandan soğuttuysa Rafaela konumuza göz geçirebilirsiniz. Şu anki Elf neslinin kralı, ikinci büyük savaş sırasında kötü bir şekilde yaralanan ve Zümrüt Yeşili ormanında uyuyan eşsiz Estes’tir. (Ne kadar romantik). Ay Elfleri, krallarının yokluğunda rehbersiz kaldılar. İnsanlar ve Orklar arasındaki savaşların alevleri bu barışçıl ormana sıçradığında, genç Ayışığı Okçusu Miya reis, ayağa kalktı ve höyt dedi. (evet gerçekten dedi ben oradaki alevim.) Miya anavatanını korumak için bütün elfleri etrafında topladı.

Ama karanlık zindan hükümdarı gittikçe azgınlaşıyor ve iyiden iyiye kan kusuyordu. Kan Kraliçesi Değerlimiz Alice reis tarafından kanlarına girilen genç Elfler birer birer düştüler. Oyunda karşınıza Alice oyuncusu gelirse küfür etmeyi unutmayın, zamanında sizin kahramana el öptürtmüşler. Ay Elfleri’nin bir kez daha tehlike altında olması Elf kralını öfkelendirdi Yıldırımlı ve gök gürültülü bir gecede Estes uykusundan uyandı. Sert olduğu kadar yardımsever de olan Estes, halkını korumak ve dostlarına destek olmak için kutsal ayışığı ile gücünü toparladı. Elinde ki ayışığı kılavuzu ile vatanına saldıran her düşmanı pişman etmeye yemini etti. Evet dostlar gördüğümüz üzere kahramanımız hem iyilik sever, hemde hakkını yedirtmeyen çetinceviz, gururlu onurlu bir adam. Oyunda Estes ile öldüğünüzde fark etmişsinizdir, kahramanımız dizleri üstünde ölüyor. Böyle asil bir kahraman anca size yakışırdı…

Mobile Legends Estes Yetenekleri ve Pasifleri

ROL : DESTEK

Uzmanlık : Yenilenme Muhafız

Pasif

Mobil Legends Estes Pasif Yeteneği

Ay Elfleri Kanunu, Estes’e yavaşça enerji yükler, 100 enerji yüklediğinde Estes’in sırada ki Temel Saldırısı güçlenir ve hedefe 250(+100% Toplam Fiziksel Saldırı)(+150%Toplam Büyü Gücü) Büyü hasarı verir. Hasar aynı zamanda seker ve etraftaki rakiplere de 125(+50%Toplam Fiziksel Saldırı)(+75% Toplam Büyücü Gücü) puan büyü hasarı verirken onları %60 yavaşlatır. 1.5 Saniye sürer.

Özet ; Yani demek istiyor ki bu pasif yeteneği levelinize göre belirli bir hızla dolar, örneğin 60 saniye. Dolduktan sonra düz vuruşunuz pasif ile tetiklenir ve büyü gücünüze bağlı düşmana vurur ve bu hasarın bir kısmı yakında ki düşmanlara seker. Kule altı vuruşlar için bu pasif gerçekten iyi iş görmektedir.

Ayışığı Dalışı

Mobil Legends Estes İyileştirme Yeteneği

Estesi hedefin Hp’sini anında 200(+70% Toplam Büyü Gücü) yeniler ve 3 saniyeliğine hedefle bağlantı kurarak hedefin Hp’sini yavaşça toplamda 325(+30% Toplam Büyü Gücü) yeniler. Dost kahramanla bağlantı kurmak Estes’in Pasifinin daha hızlı dolar. Hedeften uzaklaşmak bu bağlantıyı bozar.

Özet&Tavsiye ; Bu Skil ile oyuna başlamanızı öneririm oyun başından itibaren takımınızı supportlar onların yanında olduğunuzu hissettirirsiniz. 3 Mid oynanacaksa yine oyun başında bu yetenek ile Midde aşırı agresif oynayışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Mobile Legnds Estes Mana Tüketimi

Mobile Legends Estes Ay Tanrısın Hükmü Stun

Estes belirlenen alana ayışığı hüzmesini indirir, bu engel içindeki düşmanlara 350(+70% Toplam Büyü Gücü) Büyü hasarı verir. Bu hüzme Ay Tanrıçası alınan dönüşerek temas eden her düşmanı %90 oranında yavaşlatır. 1.5 saniye sürer.

Özet&Tavsiye ; Arkadaşlar kesinlikle etkili bir biçimde kullanmanız gereken bir yetenek, 1.5 saniye boyunca bir düşmanı yavaşlatarak takım arkadaşlarınıza çok güzel kill fırsatları çıkarabilirsiniz. Bu yeteneği çimde gizlenmiş bir şekilde iken kullanabilirsiniz, rakipleriniz neye uğradığını şaşıracaktır.

Bu Skilin Mana Tüketimi

Mobile Legends Estes Ay Tanrıçasının Lütfu Ultisi

Estes, yakınlarındaki tüm müttefik kahramanlara güçlenmiş Ayışığı Dalışını kullanarak bağlanır. Güçlenmiş Ayışığı Dalışı, 8 saniye sürer. Bu sırada, kendi Hpsini sürekli 1260(+%105 Toplam Büyü Gücü) yeniler.

Özet&Tavsiye ; Kesinlik Estes’in Ultisi zamansız ve boşa kullanılacak bir ulti değildir. Doğru kullanıldığında takım savaşlarının kaderini değiştirir. Ultiyi kullanırken en uygun anları kollayın.

Mobile Legends Estes İtem Dizilişi, İtem Buid

Estes’te item seçerken en çok dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi gerek itemler pasifleriyle gerek etkileriyle size en uygun olanını seçmektedir. Bir Estes oyuncusu olarak sizlere aşağıda ki itemleri kesinlik öneririm. 2 Farklı item önereceğim ilki ile deli gibi can basacaksınız ve neredeyse ölümsüz olacaksınız. İkincisi biraz daha tank&support odaklı olacak.

Mobile Legends Estes Aşırı Can Basan İtem Dizilişi Build

  1. Şeytan Ayakkabısı ; +30 Mana Yenileme, Eşsiz +40 Hareket Hızı Eşsiz Pasif-Mistisizm Düşmanı öldürmek veya asist almak kahramanın manasını %10 iyileştirir. Minyonları öldürmek %4 mana yenilenmesi sağlar.

2. Fani Zaman +70 Büyü Gücü +%15 Bekleme süresi düşürme Eşsiz Pasif

Devamı gelecek takipte kalın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu