Kahraman RehberiMeta Kahramanlar

Mobile Legends Yu Zhong, Build/İtem Rehberi 2020

Mobile Legends Yu Zhong Karakterini Mainlemek İsteyenler İçin Build/İtem Amblem Rehberi 1vs5 Atmak İçin Gerekli Bilgiler

Sizde Mobile Legends’ta Yu Zhong mainlemek istiyorsanız, globale çıkmak istiyorsanız bu rehber tamda size göre Profesyonel oyuncuların hazırladığı bu Mobile Legends Yu Zhong oynanış,item ve amblem rehberi ile Mistiğe doğru Hızlıca yükseleceksiniz. Haydi gelin beraber mainlemek istediğimiz heromuzu yakından tanıyalım. Unutmayın ki Mobile Legends Yu Zhong kahramanınızın item dizilişi, amblemi ve oynanışı kadar kahramanımızın pasifleri, skil kombolarıda çok önemlidir. Bunları biliyor musunuz? hiç sorun değil merak etmeyin en ince detayına kadar bu yazımızda Mobile Legends Yu Zhong kahramanının detaylarını bulabilirsiniz.

Mobile Legends yu zhong
mobile legends yu zhong

Yu Zhong Hikayesi, Kimdir Ulan Bu Yu Zhong ?

Böyle söylediğinizi duyar gibiyim hatta ‘kardeşim oyuna ejderiya getirmişler oldu olacak birde dinazorlarıda katsaydınız’ diyenlerde olmuştur herhalde.
fakat bu Yarı ejderha yarı insan kardeşimizin hikayesi şu şekilde : Doğu dünyasında. Hayat dolu eski,güçlü büyük bir ejderha varmış. Tüm kıtayı himayesi altında tutar böylece halk huzurlu ve refah içinde yaşamını sürdürür. Yıldızlı bir gece Gökyüzünden bir gök taşı düşer Büyük Ejderha kendini huzursuz hissetmeye başlar. Güncellenecek..

Mobile Legends Yu Zhong Yetenekleri ve Pasifleri

Mobile Legends Yu Zhong Pasif Yeteneği

Yu Zhong Pasif Skills

Yu Zhong hasar verdikçe Sha Özü enfekte ederken aynı zamanda öz toplamaya devam eder Sha Özü birikimi 5 yük olduğunda her 0.25 saniyede 1 yük harcar.Harcanan her yük 40(+30%Ekstra Fizikselsaldırı)+hedefin kaybettiği HP’nin %2 kadarını Fiziksel Hasar verir, Sha Özü 5 yük olduğunda Yu Zhong %30 Hareket hızı ve %20 Beceri Can Çalması kazanır.Bu süre içinde,hasar verdikçe Sha Özü biriktirilebilir.

Özet&Tavsiye : Yu Zhong karakterimiz oto atak(düz vuruş) yaptığı sürece yük biriktirecek ve bu yük bizlere can çalma avantajı sağlıyor. Kahramanın içindeki ejderha burada ortaya çıkıyor. Lanede (kulvar) karşıdaki düşmanla hasar takasına girmeden önce bir düz vuruş yaparak yük toplayıp ardından üzerine saldırarak düşmanı hızlıca kesebilirsiniz.

Mobile Legends Yu Zhong Ejder Kuyruğu

mobile legends yu zhong
Mobile Legends Yu Zhong Ejder Kuyruğu

Yu Zhong gücünü pelerinin içine doldurur ve kısa bir gecikmeden sonra yanındaki düşmanlara saldırmaya hazır bir silah galine getirir.Pelerinin iç alanı FİZİKSEL HASAR verir. Keskinleştirilmiş kenar 250% hasar verir ve adet Sha Özü yükü biriktirir. Bu beceri minyonlar üzerinde sadece 40% beceri can çalması sağlar.

Özet&Tavsiye : Yu Zhong Ejder Kuyruğu yeteneğini 2 biçimde kullanır iç kısımda kalan daha az hasar ve can çalma sağlar dış kısımda kalan keskin taraf ise FAZLADAN hasar ve can çalma sağlar düşmanınızın üzerine giderken yeteneği aktif edip düşmanınıza keskinleştirilmiş kenar ile vurmanız hem menzil açısından size avantaj sağlar hem hasarınız daha yüksek olur.Bu yeteneğin düşmanlarınızın karşısında sizi daha avantajlı hale getirmesini istiyorsanız kesinlikle Kana susamış Balta çıkmalısınız bu size %20 beceri can çalması sağlar.

Mobile Legends Yu Zhong Ruh Pençesi

Yu Zhong, Ejder Ruhunu açığa çıkarır.önündeki tüm rakiplere 150(+120% Ektra fiziksel saldırı)Fiziksel Hasar verir ve onları 1 saniyeliğine %60 yavaşlatır.
Hedefe vurduktan sonra Yu Zhong sonraki temel saldırısını güçlendirerek 108(+100 Toplam fiziksel saldırı)Fiziksel hasar verir(çoklu hedeflere vurduğu zaman. Yu Zhong geliştirilmiş temel saldırısıyla çoklu olarak Sha Özü enfekte eder ve en fazla %200 kadar hasar verebilir.

Özet&Tavsiye: Yu Zhong ile rakiplerinizi kovalarken geride kalacağınızı düşündüğünüzde bu skili atarak rakibin üzerine atlayarak vurabilirsiniz,rakiple hasar takasına girdiğinizde hemen bu yeteneği kullanmayın rakip arayı açarken kullanmanız sizin için kil şansını daha çok arttırır ve bu yeteneğin düz ataklarınızı güçlendirdiğini unutmayın bunun için Bitmeyen Savaş itemi size çok faydalı olacaktır.

Mobile Legends Yu Zhong Öfke Sıçraması

Öfke Sıçraması

Yu Zhong belirlenen alana doğru sıçrar ve sıçradığı alandaki rakipler kısa bir süre sonra havaya zıplatır bu yetenek 180(+90%Ekstra fiziksel hasar) verir.havaya zıplayan rakipler 180 (+90%Ekstra fiziksel hasar) hasar alırlar. Yu Zhong zıpladığı yerden ufak bir adım kadar ileri atılabilir.

Özet&Tavsiye: Yu Zhong bu yeteneği ile Ejder Kuyruğu yeteneğini komboloyabilir, düşmanınız sizden uzakta iken Ejder Kuyruğu yeteneğini aktif edip Öfke Sıçraması ile arayı kapatarak rakibinizi şaşırtabilirsiniz. Aynı zamanda Öfke Sıçraması ile ödet,fasha gibi kahramanların ültilerini bozabilirsiniz,takım savaşlarında bunu yapmanız takımınızı öne geçirecektir.

Mobile Legends Yu Zhong Kara Ejder

Kara Ejder

Yu Zhong 06 saniye odaklandıktan sonra Kara Ejder formuna bürünerek saldırı yapar.7 saniye boyunca engellere takılmaz duvarların üzerinden geçebilir.Kontrol etkenlerine bağışık olur. Bu süre zarfında Maks HP’sinin 600(%200 Ekstra fiziksel hasar) arttırır.Yol üzerindeki rakiplerini Kara Ejder formuyla ezerek kısa süreli sersemlemeye yol açar.Kara Ejder etkisi bittikten sonra Yu Zhong Drago Moduna girer bu mod 10 saniye sürer ve yeteneklerinin menzili ve gücü artar.

Özet&Tavsiye:Kara Ejder moduna düşmanlardan kaçarken,başka koridorlara baskın yaparken yada global görevler olan kaplumbağa ve lorda yetişmek için kullanabilir.Bazı durumlarda takım savaşlarında daha fazla avantaj elde etmek için Kara Ejder formuna çok kısa bir süre geçip Drago Modunda savaşabilirsiniz bu sizi daha avantajlı hale getirir,takımınıza hem savaşçı hemde tank rolünde yardımcı olabilirsiniz.

Mobile Legends Yu Zhong Build İtem Dizilişi

Yu Zhong En Çok Tercih Edilen İtem Dizilişi

Yu Zhong İtem Build Dizilişi

Mobile Legends Yu Zhong En İyi Takım Arkadaşları

Estes

ESTES

Daha Fazla Bilgi İçin Mobile Legends : Bang Bang Official Sitesini Ziyaret Edin.

Mobile Legends Yu Zhong Meta Mı ?

Evet bu sezon döneminde Yu Zhong Meta’da bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu